דרום מערב חולון

ממשלת ישראל מאשרת הפשרת קרקעות לקנייה במרכז והישראלים מצביעים ברגליים

קברניטי המשק אינם חוששים להודות כי הם אינם רוצים לזעזע את השוק הודות לירידה חדה במחירי הנדל"ן. ההיצע עדיין נמוך מכפי שרצינו אך במקביל אישרו משרדי האוצר והשיכון הפשרה של שטחים אטרקטיביים לבנייה למגורים, עובדה המייצרת הזדמנות השקעה מעניינת.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

קברניטי המשק אינם חוששים להודות כי הם אינם רוצים לזעזע את השוק הודות לירידה חדה במחירי הנדל"ן. ההיצע עדיין נמוך מכפי שרצינו אך במקביל אישרו משרדי האוצר והשיכון הפשרה של שטחים אטרקטיביים לבנייה למגורים (הפשרת קרקעות), עובדה המייצרת הזדמנות השקעה מעניינת.
הזינוק המטאורי במחירי הנכסים בישראל ובעולם הופך את שוק הנדל"ן ללהיט של ממש בקרב המשקיעים.
בעולם פיננסי בו שוררת מזה שנים ריבית אפסית, משיאים נכסי הנדל"ן רווח הגבוה באחוזים נכרים בהשוואה לכל השקעה אחרת.
ציבור המשקיעים המקומי נחשף לאחרונה למספר אפשרויות להשקעה בנדל"ן בסכומי השקעה התחלתיים של מאות אלפי שקלים בלבד. ראשוני המשקיעים במסלולים אלטרנטיביים אלו מדווחים תשואה של עשרות אחוזים, המתקבלת לרוב עם קבלתם של האישורים לתכניות בוועדות התכנון. באופן טבעי, השטחים הנמצאים במרכז הארץ, בתל אביב, הרצליה וחולון זוכים להתעניינות רבה עקב הביקוש הרב ולאור העובדה כי שטחן של הקרקעות לבנייה באזורים אלו הולך ומצטמצם בהדרגה.
 
הפשרת קרקעות לבנייה בפריפריה הינו תהליך המלווה במספר סימני שאלה ברורים, הבולט מבניהם הינה המיקום, שאינו נהנה לרוב מביקוש גבוה ולכן הדיונים בעניינו מתנהלים בעצלתיים. בתכניות לשטחים במרכז מביא העניין להתעניינות שיא וכל שנותר הוא להמתין לסיומו של ההליך הבירוקרטי. כל סימן חיובי בגין התקדמות התכנית מעלה את ערכה של הקרקע ומשיא ערך נאה למשקיעים.
 
אלון נחשון, מנכ"ל משותף בפרופרטי  , מדגיש: חשוב להקפיד כי הרוכשים יקבלו מידע מפורט לגבי הגודל הנכון של הקרקע ליחידה בהתאם לכל תכנית. אם ניקח את ח500 בחולון לדוגמא, 143 מ"ר הוא הגודל המינימאלי המומלץ כרגע לרכישת קרקע ליחידת דיור אחת, למרות שבפועל יש משקיעים שרוכשים שטח קטן יותר וגם זה צעד לגיטימי. יש לוודא כי בתמורה למחיר הרכישה יקבלו הקונים בעלות על שטח שיספיק ליחידת דיור מלאה. לעניין משקל משמעותי ביותר בנוגע לשווי הנכס כבר בשלבי התחלת הבנייה"
מהן השטחים במרכז הארץ המרכזים את מירב ההתעניינות?

  • תכנית ח500 בחולון היא תכנית המתאר המתוכננת בדרומה של העיר חולון. שטחה של התכנית הוא למעלה מ-4000 דונם והיא מהווה את עתודת הקרקע היחידה, למעשה, שנותרה בעיר חולון. התוכנית כוללת מגורים, מבני ציבור, שטחי תעסוקה, מסחר ושטחים פתוחים, שמרביתם מתרכזים בלב המתחם תוך התייחסות למגורים הגובלים בפארק החולות שיוקם ולפעילויות השונות שיתקיימו בו ברמה השכונתית והעירונית.
  • בצפון מערב תל-אביב, לאורך קו החוף בשטח שבין שדה התעופה דב למלון מנדרין חלה תכנית הקרויה תא 3700 , מיוזמת עיריית תל-אביב יפו, במסגרתה עתידות להבנות 11,927 יחידות דיור על קו החוף הצפוני, מול הים .
  • מצפון לתא 3700, על קו החוף, בין מלון מנדרין למרינה הרצליה מתוכננת לקום תכנית הר 2200 א, חוף התכלת הרצליה שכבר אושרה להפקדה בוועדה המחוזית. במסגרת תכנית זו עתידים להבנות כ-10,000 יחידות דיור.

"מחירי הקרקעות בשטחים אלו הולכים ומתייקרים ככל שתהליכי האישור קרבים לישורת האחרונה" אומר נחשון, " בחוף התכלת למשל נרשמו בשנתיים האחרונות עליות של בין 40% ל-50% כל שנה. בשנת 2013 ניתן היה לרכוש בתכנית זו מגרש במחיר 320 אלף ש"ח, לפני שנה המחירים הגיעו ל-480 אלף ש"ח ובימים אלו נמכרים בחוף התכלת מגרשים במחיר ממוצע של 700 אלף ש"ח כאשר הפוטנציאל הגבוה לתשואה משמעותית עדיין בפתח. חשוב לנו לנהל תהליך קנייה שקוף לחלוטין מול הלקוחות שלנו וזאת במטרה לסייע בבחירת החלופות ולתאם ציפיות ולוחות זמנים באופן מקצועי ובעיניים פקוחות"
חברת פרופרטי פעלה עד לעבר הלא רחוק בשיווק קרקעות בהיקפים מסחריים וכיום משווקת קרקעות גם ללקוחות פרטיים. בפרופרטי  מסבירים שהעובדה שניתן לרכוש כיום מגרשים בודדים ישירות דרכם, מוזילה משמעותית את מחיר הרכישה משום שלמעשה נחסכת כאן יד בעסקה ודמי התיווך ששולמו עד כה למשווקים הקטנים וגולמו במחיר נשארים רובם ככולם בידי הלקוח הסופי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

השאר תגובה

כתבות נוספות

כיצד להשקיע בקרקע

דרום מערב חולון

חוף התכלת הרצליה

ברוכים הבאים לאתר פרופרטי נדל"ן

לקוח יקר,

ברוך הבא לאתר פרופרטי נדל"ן בעיניים פקוחות.

ההשקעות המוצגות באתר זה הינן השקעות בקרקע.

יש לזכור שהשקעה בקרקע היא אמנם השקעה בעלת פוטנציאל לתשואה גבוהה במיוחד מועד מימוש ההשקעה המוערך ע"י השמאי בתקן 22 אינו ודאי וייתכנו שינויים במועד המימוש.

השקעה בקרקע אינה מתאימה לכל אדם, ולכל תיק השקעות ומתאימה בעיקר לאלו שיש להם הון נזיל ונכס אחד בבעלותם.

אנחנו בפרופרטי דוגלים בשקיפות מלאה של המידע – בעיניים פקוחות – ועומדים לרשותכם בכל שאלה שתעלה לאורך הדרך.