כיצד להשקיע בקרקע

כללי הזהב ברכישת קרקע חקלאית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

הפיכתו של ענף הנדל"ן ליחידי המייצר תשואה סולידית ויציבה מייצר מספר מסלולי השקעה הזמינים לציבור הרחב. אחד מאלו, אליו אנו נחשפים ביתר שאת, הוא רכישת קרקע חקלאית. סכום הרכישה ההתחלתי נמוך משמעותית מקניית נכס למגורים מיד שנייה ולכן עסקות מסוג זה מעוררות עניין רב בקרב המשקיעים בידיעה כי ברגע בו תהפוך הקרקע למאושרת לבנייה במגורים, יעלה ערכה באופן ניכר וישיא לנו רווח יוצא דופן בכל קנה מידה.
במקביל, יש להבין כי לא מדובר בעסקה פשוטה ויש להבין מספר נקודות מפתח על מנת להבטיח רכישה נכונה ושקולה.

רכישת קרקע חקלאית – מה צריך לבדוק ?

ריכזנו עבורכם מספר נקודות חשובות לבירור במטרה להפוך את העניין לנגיש ובהיר עד כמה שניתן.
יוצאים לדרך…

בשטח עצמו ביקרתם?

אל תסתפקו במפות ותרשימים המנפקים לכם המוכרים והמשווקים. בקרו במקום על מנת להבין האם מצויים בקרבת הקרקע המיועדת מפגעים העלולים להפוך את העסקה מנוצצת ומפתה ללא כדאית. מיקום הקרקע חשוב מאין כמוהו וייקבע את עתידה של העסקה מבחינתכם.

מי הבעלים של הקרקע?

האם אתם רוכשים ישירות מן הבעלים או שמא באמצעות משווק מורשה? משווקים הינם מיופי כוח וברשותם אמורים להיות מסמכים אותנטיים המעידים על כך. האם הנכס משועבד? הקפידו להוציא נסח טאבו ולבדקו בקפידה.

את ייעוד הקרקע בדקתם?

ביקור ברשות המקומית ובדיקה של תכניותיה של ועדת התכנון הן בגדר חובה! כבר קרו מקרים כי בדיקה קצרה של ייעודי הקרקע אל מול ועדת התכנון המקומית העלתה כי במקום מיועדת לקום בכלל שמורת טבע, שטח מסחרי ואפילו תשתית תחבורתית כפסי רכבת. בדקו היטב את הגוש והחלקה וודאו כי אכן מתוכנן עבורן בנייה למגורים. סביר להניח שסיכויי הפשרתה של קרקע חקלאית, המסווגת במרקם שאינו עירוני או כפרי, נמוכים מאוד.

הפקעה, מכירים?

אם שינוי ייעוד הקרקע למגורים יהפוך השטח הנרכש לשטח ברוטו. הרי כבישים, מדרכות, כיכרות ופארקים הינם בגדר חובה, לא? ע"פ החוק, יכולות הרשויות המקומיות להפקיע מידי הרוכשים עד 40% מהקרקע מבלי לפצות את הרוכשים. בדקו היטב את הקרקע בה אתם מתעניינים וקבלו תמונה מדויקת על שיעורי ההפקעה העתידיים.

מבינים מיסוי היטלים ועלויות פיתוח?

כל עוד לא תדעו בבירור מהם שיעורי המיסוי (מס הכנסה ומס שבח) לא תוכלו לדעת האם העסקה כדאית עבורכם. עלויות הפיתוח עלולות להגיע לסכומים ניכרים לכל מגרש וגם אותן יש לברר טרם נכנסים לעסקה.

כמה זמן זה ייקח?

תהליך ההפשרה של קרקע חקלאית עלול לארוך בין מס' שנים לעשרים שנה, בהתאם לסטטוס בו נמצאת הקרקע בסמוך למועד הרכישה. הביאו בחשבון כי מדובר בתהליך ארוך והצטיידו בסבלנות. זכרו כי במידה ואצה לכם הדרך, ייתכן וזו אינה העסקה שמתאימה לכם!

בהצלחה!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

השאר תגובה

כתבות נוספות

כיצד להשקיע בקרקע

דרום מערב חולון

חוף התכלת הרצליה

ברוכים הבאים לאתר פרופרטי נדל"ן

לקוח יקר,

ברוך הבא לאתר פרופרטי נדל"ן בעיניים פקוחות.

ההשקעות המוצגות באתר זה הינן השקעות בקרקע.

יש לזכור שהשקעה בקרקע היא אמנם השקעה בעלת פוטנציאל לתשואה גבוהה במיוחד מועד מימוש ההשקעה המוערך ע"י השמאי בתקן 22 אינו ודאי וייתכנו שינויים במועד המימוש.

השקעה בקרקע אינה מתאימה לכל אדם, ולכל תיק השקעות ומתאימה בעיקר לאלו שיש להם הון נזיל ונכס אחד בבעלותם.

אנחנו בפרופרטי דוגלים בשקיפות מלאה של המידע – בעיניים פקוחות – ועומדים לרשותכם בכל שאלה שתעלה לאורך הדרך.