לפגישת ייעוץ ללא התחייבות 03-5585885

חשיבותה של תכנית המתאר

תכנית המתאר העירונית הינה כלי חשוב נוסף לקבלת החלטה נכונה. אחד מתפקידיה החשובים של הרשות העירונית הוא תכנון פני העיר ושיפורה בראייה של שנים קדימה. תכניות אלו זמינות לציבור הרחב ומספקות מידע בהיר אודות האזור בו אתם מתכננים לקנות דירה או קרקע.

את תכנית המתאר כבר בדקתם?

עבור רובנו, רכישת נכס נדל"ני היא ההשקעה של חיינו, וכמו בכל השקעה, יש מוצלחות יותר ויש מוצלחות פחות.
על מנת לבצע רכישה שקולה ומוצלחת, יש להשקיע זמן בכדי לקבל תמונה רחבה ככל הניתן על העסקה אליה אנו מכוונים. הבנתם של משתנים כגון סוג הנכס, אפשרויות המימון ומצבו הכללי של שוק הדיור הינם חיוניים לטובת בחירה נכונה, הן למגורים והן השקעה.

אחד הנושאים הראשונים שעומדים על הפרק הינו המיקום בו נמצא הנכס שאותו אנו מעוניינים לרכוש. הרי מה בסך הכל ביקשנו? תחבורה שפויה, קרבה למקום העבודה וקצת מרכזי תרבות ובילוי.

תכנית המתאר העירונית הינה כלי חשוב נוסף לקבלת החלטה נכונה. אחד מתפקידיה החשובים של הרשות העירונית הוא תכנון פני העיר ושיפורה בראייה של שנים קדימה. תכניות אלו זמינות לציבור הרחב ומספקות מידע בהיר אודות האזור בו אתם מתכננים לקנות דירה או קרקע.

תארו לכם נכס הנמצא באזור בו עתידה להתקיים בשנים הקרובות תנופת בנייה אינטנסיבית או שמא הקמה של מרכז מסחרי או פארק תעסוקה. ידיעות מסוג זה מלמדות כי בסבירות גבוהה ערכו של הנכס יעלה עם השלמתם של פרויקטים מסוג זה, עובדה ההופכת את הקנייה באזור לאטרקטיבית הרבה יותר או אולי להפך: אתם מחפשים דירה להשקעה ותכנית מתאר העירונית אינה מציינת שום פעילות פיתוח באזור בו אתם מתעניינים.

ניתן לצפות בקלות בתכניות מתאר של כל רשות עירונית בישראל באתר משרד הפנים ואף באתרים המקומיים של כל רשות עירונית. התכניות קלות לקריאה ותוכלו למצוא בהם מידע חשוב ומעניין.

בהצלחה!

קישור לצפייה בתכניות מתאר באתר משרד הפנים:

http://www.moin.gov.il/OfficeUnits/PlanningAdministration/masterplan/Pages/default.aspx

 


Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

לתאום פגישה

מלאו את הפרטים ויועץ נדלן ייצור אתכם קשר בהקדם

תגובות